Показано с 1 по 2 из 2

Тема: Мастит

Местный Аватар для NIVA
    Поблагодарили 0 раз(а) в сообщениях
    Вес репутации
    37

Мастит

Пришло статьей, вешаю сюда:

девочки силнии мастит,неделыу не могу расзедит груд,температура спала,но уплотнения в груди остаыутся что делат,могет кто даст народнии резепт.В России мне здорово помог електрофорез,но я не знаыу как ето сказат по норвегскии и как обяснит врачам.зарание благодарна Виктория
    Вы к врачу обращались?

Мне кажется что вам бы надо хороший молокоотсос (как Avent)
    + антибиотики, такие которые позволяут кормить.
    "Avent" - ерунда. На до одолжить на helsestasjon электрический "Medela".
    Последний раз редактировалось Ми; 05.04.2011 в 11:30.
    Не будите во мне тигра!

Местный Аватар для ray
    Поблагодарили 2 раз(а) в сообщениях
    Вес репутации
    21
    Средства народные есть, но прежде всего надо к врачу, что бы он узнал какой степени у вас мастит. Так ничего не зная сослепу советовать не возьмусь. Вы можете 1) Позвоните сейчас на вашу helsestasjon, у них есть адреса всех консультантов по грудному вскармливанию. Найдите ближайщего к вам, позвоните ей и спросите совета. Она может подьехать и осмотреть грудь. 2) Или там на helsestasjon по телефону спросите куда вам обратится за помощью. 3) К вашему участковому.

Виктория действуйте как можно быстрее иначе, ехто может привести к операции. Поройтесь в интернете как в русском так и норвежском, вы найдете много полезной информации.

PS "Medela", поддерживаю, не отсос - зверь:-)

Mastitt
    Av Gro Nylander
    Vanlige symptomer på brystbetennelse er høy feber, influensafølelse og et hardt, hovent, vondt, varmt, rødt bryst.

Melkespreng eller tilstoppede melkeganger kan være starten fordi bakterier får altfor god tid til å formere seg når melken blir stående lenge i brystet. Sprekker og sår kan være inngangsport for bakterier og må behandles med renslighet. Gule stafylokokker er vanlig.

Som sykepleier er det viktig å vite at ikke-medikamentell
    tidlig behandling vanligvis er god behandling. Det første døgnet bør brystet tømmes hver annen time, litt sjeldnere om natten. Barnet er som regel mer enn villig til å stille opp, hvis ikke må man bruke pumpe eller håndmelking. Bruk varsom massasje som beskrevet over. Ofte er dette alt som skal til for å oppnå symptomfrihet. Mor bør ligge til sengs og sove mest mulig, spise og drikke godt. Det gamle rådet om å holde seg varm om brystet gjelder fortsatt.

Varmt vann virker gunstig på utdrivningen. Det virker spesielt smertelindrende å la brystet flyte i varmt vann i et badekar. Ofte vil melken begynne å renne av seg selv, og man kan varsomt håndmelke i badekaret til brystet er bløtt nok til at barnet får tak.

Dersom mor ikke er altfor syk, er det vanlig å vente minst et døgn før det gis antibiotika. Det bør tas en melkeprøve til dyrking først. Iblant kan det oppstå en brystabscess som må incideres og dreneres. Selv da kan ammingen normalt fortsette så sant det ikke tømmer seg puss i melken.

Информация о теме

Пользователи, просматривающие эту тему

Эту тему просматривают: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права